Працюємо в звичайному режимі (з дотриманням усіх карантинних вимог)
На звязку з 8.00 до 17.00 (call-центр з 8.00 до 18.00)
Як перевірити якість пластикових вікон

Переваги пластикових вікон – це теплоізоляція, максимум природного світла в приміщенні, шумоізоляція, а також відсутність протягів. Щоб ці функції вікна працювали справно, важливо переконатися в їх якісному монтажі, правильно підібрати матеріали. Як це перевірити? Це нескладно, досить дуже уважно оглянути комплектуючі. Фахівці «Окна Мариуполя» розкажуть, як саме це зробити.

 

Перевіряємо віконний профіль

Огляньте профіль на предмет нерівностей – він повинен бути гладким з рівним тоном поверхні виробу.

 • Шорстка поверхня, вм’ятини і горбки вказують на низьку якість вихідного матеріалу. Про це ж говорять неакуратні стикові шви.
 • Відколи й подряпини – ознаки неакуратної збірки або неякісного транспортування віконного блоку.

Відповідність профілю стандартам якості відображає наявність сертифіката DIN ЕN ISO 9001. Потрібно попросити продавця продемонструвати сертифікат на продукцію, показати приклад зрізу профілю. Згідно з нормами, СанПіН для житлових приміщень рекомендована кількість камер у віконному блоці – не менше трьох.

Якщо профіль низької якості, він не здатний надійно захистити кімнату від холоду. Без наявності металевого контуру, система швидко прийде в непридатність. Щоб визначити наявність армування в профілі, прикладіть до пластику магніт, де немає стулки. За його тяжінню ви зрозумієте, що металеве посилення є.

При покупці перевірте профіль на справжність. Огляньте його, вивчіть супровідну документацію, переконайтеся, що система відповідає заводським вимогам до якості збірки вікна:

 • При виконанні водозливних і вентиляційних отворів камера армування не розкрита.
 • Ширина підкладок склопакета більше ширини склопакета мінімум на 2 мм.
 • Відстань між краями отворів на фальці і отворів водовідведення назовні – мінімум 20 мм.
 • Відстань між краями сусідніх отворів на фальці (для кожної секції) < 600 мм.
 • Крок кріплення армування в профілі ПВХ: ≤ 400 мм (для білого профілю), ≤ 250 мм (для кольорового профілю).
 • Відступ шурупа кріплення на відстані 50 мм від краю армування.
 • Край армування розташований на відстані 10 мм від кордону заготовки по фальці склопакета.
 • Розмір шліца/отворів водовідведення в області фальца – мінімум 5 × 20 мм.
 • Зазор між коробкою і стулкою (фальц-люфт) 12 мм у кожній секції.
 • Зазор по притвору повинен складати 3-0,5±1 мм.
 • Вентиляційні отвори в коробці/стулці – мінімум 5 × 10 мм.
 • Перепад лицьових поверхонь в зварних кутових з’єднаннях ≤ 0,3 мм (0,7 мм).
 • Різниця довжин діагоналей зварених рам не перевищує 2 мм для елементів з максимальною довжиною сторони до 1400 мм, 3 мм для елементів з максимальною довжиною сторони більше 1400.

Щоб переконатися в якості і безпеці профільної системи, попросіть у продавця:

 • протокол випробування обраних Вами віконних систем,
 • сертифікат пожежної безпеки,
 • екологічний сертифікат, що підтверджує безпеку продукції.

 

Оцінюємо склопакет

В оригінальному віконному блоці скло рівномірно прозоре, без розлучень і напливів. Відстань між кожними двома полотнами однакова по всій площі. Мінімальна товщина скла – 4 мм, для перевірки товщини і прозорості фахівці користуються спеціальними приладами.

Тонування на склі, як і вітражна ламінація не повинні відставати від нього.

Отримуючи вікна від постачальника, переконайтеся в цілісності склопакетів. Перевірте, чи немає сколів, тріщин. Навіть маленька тріщина може призвести до руйнування скла в морози.

 

Вибирайте склопакети правильно:

 • Скло не тонше 4 мм – така товщина відповідає чинним нормам.
 • Не менше двох камер – з 3 стекол з повітряними камерами між ними.
 • Для більшої зламо- і шумозахисту – з триплексом. Це двошарове скло, ламіноване закріпній плівкою.
 • Для надійного теплозахисту – з енергозберігаючим і-склом. Вікна зі спеціальним покриттям, яке блокує ІК-промені і дає можливість влітку зберегти прохолоду в кімнаті, взимку – утримати в приміщенні тепло.
 • Для захисту від сонячних променів – з пофарбованим склом або з дзеркальним покриттям.
 • Якщо склопакет неякісний, вікна можуть промерзати і пропускати холод в кімнату, скло – тріскатися, домочадці – мерзнуть і більше витрачати на опалення.

Оглядаємо фурнітуру

Віконна фурнітура не може бути пластиковою. У міцних і надійних конструкціях основний матеріал запірного механізму – високолегірована нержавіюча сталь. Тугий хід, скрипи, тріск – показник поганої збірки, від такої покупки варто відмовитися. Зовні основна і додаткова фурнітура в віконному блоці, відповідному стандартам і нормам, гладка, без зазубрин.

Якісне пластикове вікно – геометрично правильне, зібрано з гладкого глянцевого профілю, стикові шви зроблені акуратно, фурнітура ходить плавно, стулки надійно прилягають, а ущільнювач рівномірно закріплений по периметру.

Кріплення низької якості швидко виходить з ладу, може пошкодити вікно. Таку фурнітуру доводиться часто регулювати.

Протестуйте кріплення, приймаючи конструкції у підрядника. Перевірте функції, легкість управління, поворот стулок в правильних напрямках.

 

Звертаємо увагу на ущільнювачі

Звертайте увагу на ущільнювальну гуму. Вона впливає на якість віконної конструкції не менше профіля, кріплення і склопакета. Ущільнювачі встановлюють на вікні між рамою і скляним пакетом. Їх випускають з силікону, полімерного складу, каучуку. Еталонною вважається гума ущільнювача VIKALAND. Сучасні контури ущільнення бувають різних кольорів. На чорних виробах не так видно забруднення. Переконайтеся, що ущільнювач прилягає до склопакету, що не розрізаний і не потріскався.

Неякісний ущільнювач швидко втрачає еластичність, вікно швидко втрачає герметичність, його доводиться ремонтувати за додаткові гроші.

 

Як перевірити якість монтажу вікон

Перевіряйте не тільки якість пластикових вікон, а також наскільки якісно монтажники встановлюють віконні блоки. Правильне вимірювання отворів перед замовленням – це половина успіху в монтажі. Міряти отвори повинен професіонал. Обов’язково викликайте замірника перед склінням. Тим більше, що у багатьох фірм замір вікон безкоштовний. Перед початком монтажних робіт перевірте, наскільки розміри виробів відповідають отворам. Якщо виміри помилкові, отвори закриються герметично.

По завершенні установки перевірте щільність закривання віконного блоку. Це можна зробити так: паперовий лист помістіть між рамою і стулкою, закрийте вікно, потягніть лист. Якщо він насилу витягується, якість монтажу досить висока. Такий тест зробіть для декількох ділянок по всьому периметру віконної системи. Повертаючи ручки, ви не повинні відчувати зайву свободу переміщення. Деяке зусилля в такому випадку – норма.

Також переконайтеся, що:

 • Інтервал між рамою і стіною мінімум 1,5 і максимум 5 см. Він необхідний для правильної організації монтажного шва, відсутність промерзання. Його роблять з піни, ущільнювача, герметиків. З боку вулиці монтажну піну не зрізають.
 • Колодки в отворі просочують антисептиком і ставлять під профіль рами.
 • Немає монтажної піни на деталях конструкції.

Тепер Вам відомо, як дізнатися якість пластикових вікон. Високоякісні вікна ви можете замовити в компанії «Окна Мариуполя». Ми виготовляємо і встановлюємо їх за ДСТУ. Використовуємо найкраще обладнання, оригінальні профілі, склопакети європейських брендів. Даємо гарантію на вікна і монтаж.

 

Вам повинно бути цікаво

Установка вікон взимку

Зміст статті: Чи можна вставити вікна взимку Найпростіша технологія зимової установки Тепла технологія установки вікон в мороз Мінуси і плюси установки вікон взимку Як перевірити якість монтажу Коли краще ставити пластикові вікна   Сьогодні, завдяки новітнім технологіям, скління можна поміняти в будь-який сезон. У холодний період монтаж виконується за допомогою спеціальних матеріалів і устаткування. З […]

Які пластикові вікна найякісніші

Зміст статті: Критерії якості Вибираємо склопакети Вибираємо ущільнювальний контур Вибираємо штапики Яка фурнітура для пластикових вікон краще ТОП-10 виробників вікон Сьогодні найбільш популярним для скління є ПВХ-вікна. Конструкція таких вікон виглядає простою і безліч деталей приховано від очей. Всі елементи виконують свої функції. Які ж пластикові вікна найякісніші? Ми допоможемо визначити основні критерії вибору надійних […]

Які вікна краще ставити в квартиру

Зміст статті: Як правильно вибрати вікна для квартири Особливості вікна Критерії вибору ПВХ-вікна ефективно захищають приміщення від холоду і шуму, на відміну від старого скління з дерев’яним профілем. Пластикові вікна набагато зручніше в використанні і виглядають ефектніше. Догляд за такими вікнами набагато простіше, а ціна – доступніше. Але сьогодні кількість виробників така велика, що дуже […]

Регулювання вікон на зиму

Пластикові вікна цінуються за простоту експлуатації і досить легкий догляд. Але також такі вікна вимагають особливої постійної уваги. Необхідно вчасно чистити фурнітуру і змащувати. Дуже важливим моментом є регулювання ПВХ-вікон на зиму. Якщо вчасно відрегулювати вікна, ви можете зберегти тепло в будинку і мінімізуєте негативний вплив холодного і вологого повітря на ущільнювачі.   Коли вікно […]

Поради щодо вибору укосів для пластикових вікон

Вікна з ПВХ вже давно є незамінними в сучасних квартирах. Вони мають високі тепло- та шумоізолюючі показники, практичні в догляді і мають естетичний зовнішній вигляд. Важливо не тільки грамотно вибрати вікно, а також ефективно зробити укоси. Неякісно зроблені відкоси тягнуть за собою втрату всіх теплоізоляційних властивостей вашого вікна.   Якісно зроблені відкоси повинні відповідати наступним […]